تمامي مطالب موجود در اين سامانه از وب سايت هاي ديگر و بدون دخالت انساني جمع آوري شده , لذا تمام مسئوليت آنها بر عهده وب سايت منبع ميباشد. مطالب مغاير با قوانين جمهوري اسلامي ايران را از طريق بخش تماس با ما به ما اعلام کنيد.


تازه ترین مطالب
تبلیغات


دهه کرامت چیست؟  

 فاصله بین ولادت حضرت معصومه(س) و ولادت ثامن‌الائمه(ع) با عنوان دهه کرامت نامگذاری شده که مقارن است با جشن‌ها و آیین‌های شادباش در سراسر ایران به یمن قدوم موالید نورانی این دهه؛ اما این‌که چرا ایام ولادت امام هشتم شیعیان(ع) کرامت نام گرفته ؟ 
کرامت به چه معنا است و در سیره و سبک زندگی ائمه معصوم(ع) این مفهوم چه جایگاهی دارد و چگونه تعریف شده است؟کرامت به معنای بزرگواری است و اصل کرامت در روایات ائمه معصوم(ع) ملاک دینداری انسان‌ها شناخته می

ادامه مطلب  

جشن دهه کرامت  

سلام دوستان کتابخوانم : در دهه کرامت کتابحانه پستی با مشارکت سه مرکز ساری جشن دهه کرامت را برگزار نمود در این جشن اعضا ی خوب و فعال کتابخانه پستی  در اجرای برنامه نیز مشارکت داشتند در این جشن با شکوه خادمین آقاامام رضا حضور داشتند که این جشن رابا پرچم متبرک نمودند. تصاویری از جشن را باهم می بینیم:التماس دعا .

ادامه مطلب  

دهه کرامت یادآور تمام خوبی‌ها  

دهه کرامت تداعی کننده عزم و قاطعیت و اراده آهنین زنان بزرگ و بانوان والامقام و گرانقدر جهان می‌باشد. تمام مفاهیم سازنده‌ای که ما در فرهنگ اسلامی داریم در این دهه تداعی می‌شوند چرا که حرم حضرت معصومه و امام رضا (علیهماالسلام) کانون دعا و قرآن و نیایش و ... است.  دهه کرامت یادآور زهرا و زینب (سلام‌الله علیهما‌السلام) است.  دهه کرامت یادآور تمام خوبی‌هاست. و یادآور جمال انسانی است

ادامه مطلب  

شاهکار کرامت  

به ابو سعید ابوالخیر گفتند: فلانی قادر است پرواز کند،گفت: این که مهم نیست، مگس هم میپرد.گفتند: فلانی را چه میگویی؟ روی آب راه میرود!گفت: اهمیتی ندارد، تکه ای چوب نیز همین کار را میکند.گفتتند: پس از نظر تو کرامت چیست؟گفت: این که در میان مردم زندگی کنی ولی هیچگاه به کسی زخم زبان نزنی، دروغ نگویی، کلک نزنی و سوءاستفاده نکنی، و کسی را از خود ناراحت نکنی.این شاهکار و کرامت است.!   

ادامه مطلب  

تکلیف ۴ دی  

خواندن برگه ی شین
خواندن درس گوش شنوا
نوشتن  هر آنچه در دفتر کار در کلاس است  در دفتر جلد سخت صدا ،ترکیب،کلمات جدید از هر کدام سه مرتبه 
نمونه ی الگوی صفحه ی۸۲     ریاضی در دفتر شطرنجی کار شود
راجب برگه ی کتابخوانی فردا در جلسه حرف می زنم
املا از صداهای قبلی 
ریاضی کتاب کار از صفحه ی ۵۹ تا ۶۱ کار شود
حضور درجلسه ی فردافراموش نشود
چسباندن صدای ش در دفتر خلاق ورنگ آمیزی آن وپیدا کردن صدا از تکه های روزنامه
بانظر خود بچه ها  صبحانه هماهنگ فردا شی

ادامه مطلب  

دهه کرامت  

ولادت باسعادت کریمه اهل بیت حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیهاو برادر گرامیشان و آغاز دهه مبارک و میمون کرامت بر همگان مبارک باد.

دهه کرامت،دهه اول ماه ذی‌العقده است و آغازش با ولادت حضرت معصومه(علیهالسلام) و پایانش با ولادت حضرت ابوالحسن علی بن موسی‌الرضا(علیه السلام) می‌باشد.این دهه یادآور بسیاری از مطالب عالی و مفاهیم بلند و سازنده و ارزشمند است. دهه کرامت یادآور لطیف‌ترین علائق و مهر و وفاهای کم‌نظیر یک خواهر نسبت به مقام شامخ و معن

ادامه مطلب  

قابل توجه دانشجویان ارشد سلولی ملکولی و ارشد بیوشیمی  

دانشجویانی که در مقطع کارشناسی خود درس وصایای امام را نگذرانده اند هرچه سریعتر به دفتر گروه (سرکار خانم دکتر کرامت) و یا دفتر آموزش (سرکار خانم رییسی) مراجعه فرمایند.
همچنین در خصوص لزوم گذراندن دروس جبرانی یا پیش نیاز نیز مشورت لازم را با گروه یا آموزش به عمل آورید.
بدیهی است در صورت عدم مراجعه، مشکلات آموزشی پیش آمده برعهده شخص دانشجو می باشد.

ادامه مطلب  

برگزاری همایش روز دختر و تجلیل از دختران فعال حوزه قرآنی در شهرستان جاسک  

95/5/17
به همت دفتر کانونهای مساجد و با همکاری کانون فرهنگی و هنری رسالت مسجدالنبی(ص)جاسک، بمناسبت میلاد حضرت معصومه(س) همایش روز دختر با حضور استاد قرآنی سرکارخانم شبنم دیرنیک در مسجدالنبی جاسک برگزار شد.
تجلیل از دختران نمونه کلاس های قرآنی روز یکشنبه 17/5/95 در محل کتابخانه مسجد النبی (ص) با حضور خانم دیرنیک از حوزه علمیه برگزار شد.
شبنم دیرنیک ضمن تبریک بمناسبت دهه کرامت گفت: دهه کرامت دهه اول ماه ذی‌العقده که آغاز آن با ولادت حضرت معصومه(س) و

ادامه مطلب  

دهه کرامت میلاد حضرت معصومه (س) و روز دختر مبارک باد.  

 
دهه کرامت، دهه اول ماه ذی‌العقده است و آغازش با ولادت حضرت معصومه (علیهااالسلام) و پایانش با ولادت حضرت ابوالحسن علی بن موسی‌الرضا (علیه السلام) می‌باشد. این دهه یادآور بسیاری از مطالب عالی و  مفاهیم بلند و سازنده و ارزشمند است. دهه کرامت یادآور لطیف‌ترین علائق و مهر و وفاهای کم‌نظیر یک خواهر نسبت به مقام شامخ و معنوی برادر است.
دهه کرامت تداعی کننده عزم و قاطعیت و اراده آهنین زنان بزرگ و بانوان والامقام و گرانقدر جهان می‌باشد.
دهه کرام

ادامه مطلب  

 

رسم عاشق نیست با یک دل دو دلبر داشتنیا ز جانان یا ز جان باید که دل برداشتنیا اسیر حکم جانان باش یا دربند جانزشت باشد نو عروسى را دو شوهر داشتناى که جویى کیمیاى عشق پرخون کن دو چشمهست شرط کیمیا گوگردِ احمر داشتنشکرستان کن درون از عشق تا کى بایدتدست حسرت چون مگس از دور بر سر داشتنتا کى از نقلِ کرامتهاى مردان بایدتعشوه‏ها همچون زنان در زیر چادر داشتناز کرامت عار آید مرد را کانصاف نیستدیده از معشوق بر بستن، به زیور داشتنخود کرامت شو کرامت چند ج

ادامه مطلب  

 

هر آن ، که انسان از معنویاتش فاصله میگیره زندگیش تلخ و بد مزه میشه.
وقتی که
ب غلط کردن میوفتی
تازه اونجایی که گفت خداوند ب همه توبه نصوح کرامت کنه یادم افتاد.
گفتم ینی چی
بعد فهمیدم همون ب غلط کردن افتادنه بعد از گناه ، هم یه کرامت میخواد! همون پشیمونیه خودش ی نعمته ک باعث شه ترک گناه کنی.
 

ادامه مطلب  

نامگذاری ایّام دهه ی کرامت تشریح شد  

نامگذاری ایام دهه ی کرامت تشریح شد
رئیس کارگروه محتوایی شورای هماهنگی بزرگداشت دهه کرامت با اشاره به انتخاب شعار «اقدام و عمل جهادی با پیروی از سبک زندگی اهل بیت(علیهم السلام)» برای دهه کرامت سال ۹۵ گفت: طی جلساتی که با حضور اعضای شورای هماهنگی بزرگداشت دهه کرامت برگزار شد، در این دهه، تمامی روزها دارای عنوانی است که برنامه‎ها و اقدامات حول آن انجام می‎پذیرد.
وی افزود: ایام دهه کرامت در روز نخست با عنوان «کریمه اهل بیت(سلام الله علیها) سرم

ادامه مطلب  

سحر کرامت نقش جهان  

شرکت سحر کرامت نقش جهان یکی از زیر مجموعه های ناب زیست هم اکنون در زمینه اجرای فعالیت های پیمانکاری آب و فاضلاب در زمینه تسویه آب-تسویه فاضلاب-چربی گیر رستوران-تولید چربی گیر رستوران-تولید سپتیک تانک فاضلاب-تولید دریچه های منهول میباشد.
چربی گیر رستوران تولیدی شرکت سحر کرامت نقش جهان دارای سبد آشغالگیر بوده ودانه گیر نیز قابل اضافه شدن به چربی گیر اتوماتیک رستوران شرکت سحر کرامت نقش جهان میباشد.

ادامه مطلب  

اجرای طرح کرامت ( آداب و مهارتهای زندگی اسلامی )  

موضوعات اجرایی واحد کار طرح کرامت در پایه پنجم ابتدایی در سال تحصیلی 96-95 : توبه - امیدواری - حل مسئله - توکل - تفکر نقاد  اهداف طرح:اهداف کلی 1-زمینه سازی برای تقویت بینش و مهارت دانش آموزان جهت رشد و توسعه کرامت خویش و بروز قابلیت های کرامتی. 2-تقویت روحیه ی دانش آموزان مبنی بر تکریم دیگران 3-مینه سازی برای تکریم دانش آموزان در محیط های خانه و مدرسه 4-ارتقاء توانمندی های دانش آموزان برای زندگی فردی و اجتماعی متناسب با ارزش های اسلامی

ادامه مطلب  

پلمپ دفاتر  

دفاتر پلمپ شده شامل 4 دفتر می باشد:
1- دفتر روزنامه:دفتر روزنامه دفتریست که در آن تمام رویداد های مالی روزانه و بترتیب تاریخ وقوع نمایش داده می شود.
2- دفتر کل:عبارت است از مجموعه حسابهایی که برای ثبت و خلاصه کردن اطلاعات مربوط به رویدادهای مالی استفاده می شود و به دفتر کل «ثبت نهایی» گفته می شود.
3- دفتر دارایی:دفتریست که اشخاص باید هر سال صورت جامعی از کلیه دارایی های منقول و غیر منقول و قرض ها و مطالبات سال گذشته خود را به ریز در دفتر ثبت و امضا

ادامه مطلب  

بر سر وسینه زدن در دفتر خدا  

این به سر و سینه زدنها یک دفتر ندارد. در دفتر خدا ثبت است، اول در کتاب او، لوح محفوظ او، چون یگانه کنیز او فاطمه زهرا است. دوم در دفتر خاتم ثبت است، برای اینکه این شور و نوای شما مرهمی به جراحت قلب خاتم انبیاء است، "قل لا اسألکم علیه اجراً الا المودة فی القربی". در دفتر امیرالمؤمنین ثبت است، در دفتر حسن بن علی ثبت است، در دفتر سیدالشهداء که آن شب با پای برهنه پای آن جنازه دویده ثبت است. وقتی بروید به مشهد امام هشتم جور دیگر به شما نظر می کند، که ای

ادامه مطلب  

پوستر پس زمینه "دهه کرامت"  

    فرا رسیدن "دهه کرامت"، سالروز درخشش دو گوهر درخشان از خاندان اهل بیت (علیهم السلام) را به همه شیعیان تبریک عرض میکنم.
    إن شاءالله بتونیم بیش از پیش با توسل به این دو بزرگوار از معارف عمیق بهره مند بشویم و در کسب علم و دانش جدیّت و تلاش داشته باشیم تا بر دشمنان غلبه پیدا کنیم و این معارف رو به تشنگان این علوم منتقل کنیم.
    توفیق پیدا کردیم تا به مناسبت فرا رسیدن "دهه کرامت" پوسترهایی شامل تصاویر حرم امام رضا(علیه السلام) و حرم حضرت معصومه

ادامه مطلب  

جشن دهه کرامت که باحضور اعضای دختر به همراه والدین در مرکز  

جشن دهه کرامت که باحضور اعضای دختر به همراه والدین در مرکز برگذار شد در این جشن برنامه های اجرایی شامل کاردستی، شعر خوانی، معرفی شخصیت، مسابقه، ایستگاه نفاشی وادبی نامه ای به امام رضا، اهداء جوایز به دختران به مناسبت روز دختر وبه پسران به مناسبت میلاد امام رضا ع، این برنامه ها در دهه کرامت که تعداد شرکت کنندگان 100نفر در هراجرا میباشد
 

 

 

ادامه مطلب  

دهه کرامت دهه ی نور و رحمت بر جهانیان مبارک باد  

دهه ی مبارک و میمون کرامت و تولد حضرت معصومه (س) و برادر گرامیشان ، اسوه ی بخشش را بر تمامی مسلمین جهان تبریک عرض می نماییم.
دهه کرامت، دهه اول ماه ذی‌العقده است و آغازش با ولادت حضرت معصومه (علیهااالسلام) و پایانش با ولادت حضرت ابوالحسن علی بن موسی‌الرضا(علیه السلام) می‌باشد. این دهه یادآور بسیاری از مطالب عالی و مفاهیم بلند و سازنده و ارزشمند است. دهه کرامت یادآور لطیف‌ترین علائق و مهر و وفاهای کم‌نظیر یک خواهر نسبت به مقام شامخ و معنوی ب

ادامه مطلب  

دانش آموزان مدرسه کرامت یک روز در کانون فعالیت کردند  

در مورخه ی 1395/08/17 روز دوشنبه یک کلاس در پایه ی سوم ابتدایی از مدرسه ی کرامت یک روز تحصیلی خودرا در کانون پرورش فکری سپری کردند این برنامه از ساعت 10 الی 14 در مرکز با برنامه های زیراجرا شد فهرست برنامه :
1- معرفی کانون به دانش آموزان
2- شعرخوانی
3- قصه گویی
4- اجرای مسابقه
5- برگزاری نقاشی
6- اجرای کاردستی
نمونه عکس ها :
 
 

 

ادامه مطلب  

مودبانه ی گله  

 مسابقه ی مناظره ی دو گروه دانشجو را تماشا میکردم درباره ی حجاب اجباری . دو گروه موافق و مخالفی که اصرار داشتند باید براساس واقعیت ها صحبت کرد و با مشت گره کردن و صحبت کردن از یک جامعه ی آرمانی کاری درست نمیشود . گروه موافق یادآوری میکند که از کرامت زن حرف میزند و گروه مخالف قبول دارد که حجاب و پوشش کرامت زن است اما صورتی از کرامت نهادن به آدمها پذیرفتن حق انتخاب آنهاست. پذیرفتن آدمها به عنوان موجودات دارای اراده اختیار و شعور و نه صرفا "یک گرو

ادامه مطلب  

اطلاعیه/ دفاتر اسناد رسمی نیازی به تهیه دفتر روزنامه کل یا دفتر مشاغل ندارند  

دفاتر اسناد رسمی با توجه به میزان درآمدشان نیازی به تهیه دفتر روزنامه كل یا دفتر مشاغل  ندارند.
 مشاور مالیاتی كانون سردفتران و دفتریاران گفت: پیرو هماهنگی های به عمل آمده با سازمان امور مالیاتی كشور و با اشاره به اطلاعیه قبلی كانون كه در تاریخ 26 اسفند ماه بر روی سایت قرار گرفت؛  دفاتر اسناد رسمی از تهیه دفتر روزنامه كل یا دفتر مشاغل  معاف هستند.
 

ادامه مطلب  

دهه کرامت یعنی چه ؟ و چرا به این اسم نامگذاری شده ؟  

تاریخ دهه کرامت
دهه کرامت، دهه اول ماه ذیقعده است (برابر با، از پنجشنبه ۱۴ مرداد ماه ۱۳۹۵ تا یکشنبه ۲۴ مرداد ماه ۱۳۹۵) و آغازش با ولادت حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها و پایانش با ولادت حضرت علی بن موسی‌ الرضا علیه السلام می‌ باشد. این دهه یاد آور بسیاری از مطالب عالی و مفاهیم بلند و سازنده و ارزشمند است.

ادامه مطلب  

چند اصول تلفظ ومعنی کردن دفتر  

دفتر_خواندن  کسانی که می خواهند دفتر را به خوبی تلفظ و معنی نمایند به کمک یک یا چند نفر دور هم جمع شده و دفتر را مطالعه نمایند.
  دفتر می فرماید:  

ادامه مطلب  

انتخابات معلم نمونه برگزار شد  

روز چهار شنبه ی گذشته انتخابات معلم نمونه با حضور کادر ثابت ، رییس انجمن و پیشکسوت بازنشسته ی فرهنگی در محل دفتر آموزشگاه برگزار شد در این جلسه آقای سید مهدی اشجعی با چهار رای از پنج رای و با رای گیری مخفی به عنوان معلم نمونه ی آموزشگاه معرفی گردید .

ادامه مطلب  

دهه کرامت مبارک باد  

دهه کرامت میلاد حضرت معصومه(س) و هشتمسن اختر تابناک امامت و ولایت برشما مبارک باد 
دهه کرامت، دهه اول ماه ذی‌العقده است و آغازش با ولادت حضرت معصومه(علیهالسلام) و پایانش با ولادت حضرت ابوالحسن علی بن موسی‌الرضا(علیه السلام) می‌باشد.این دهه یادآور بسیاری از مطالب عالی و مفاهیم بلند و سازنده و ارزشمند است. دهه کرامت یادآور لطیف‌ترین علائق و مهر و وفاهای کم‌نظیر یک خواهر نسبت به مقام شامخ و معنوی برادر است.

ادامه مطلب  

بر گزاری نمایشگاه کتاب به مناسبت دهه کرامت  

 
ضمن تبریک به مناسبت دهه کرامت و ولادت با سعادت حضرت فاطمه معصومه(س) و حضرت علی بن موسی الرضا(ع)، به اطلاع علاقمندان به کتاب و کتابخوانی می رساند نمایشگاه کتابی به همین مناسبت در کتابخانه شهید بهشتی درگز در حال برگزاری می باشد.
شما عزیزان می توانید تا پایان دهه کرامت از این نمایشگاه بازدید نمایید.

ادامه مطلب  

دهه کرامت ...  

دهه کرامت گرامی باد...
 
 
دهه کرامت دهه اول ماه ذی‌العقده است و آغازش با ولادت حضرت معصومه(علیهالسلام) و پایانش با ولادت حضرت ابوالحسن علی بن موسی‌الرضا(علیه السلام) می‌باشد.این دهه یادآور بسیاری از مطالب عالی و مفاهیم بلند و سازنده و ارزشمند است. دهه کرامت یادآور لطیف‌ترین علائق و مهر و وفاهای کم‌نظیر یک خواهر نسبت به مقام شامخ و معنوی برادر است.
 
مهر و وفایی که خواهر مهربان و دلداده را به هجرت وادار نموده و غربت و بیماری و مرگ در فصل جوا

ادامه مطلب  

دهه کرامت..  

 

دهه کرامت، دهه اول ماه ذی‌العقده است و آغازش با ولادت حضرت معصومه (علیهااالسلام) و پایانش با ولادت حضرت ابوالحسن علی بن موسی‌الرضا (علیه السلام) می‌باشد. این دهه یادآور بسیاری از مطالب عالی و مفاهیم بلند و سازنده و ارزشمند است. دهه کرامت یادآور لطیف‌ ترین علائق و مهر و وفاهای کم‌ نظیر یک خواهر نسبت به مقام شامخ و معنوی برادر است.
مهر و وفایی که خواهر مهربان و دلداده را به هجرت وادار نموده و غربت و بیماری و مرگ در فصل جوانی را برای او آسان

ادامه مطلب  

نمونه سازی یا مدل کردن :  

نمونه سازی یا مدل کردن :
- نمونه سازی یا مدل کردن : زمانی که ما اسکن رت انجام می دهیم آبجکت مورد نظر را در نرم افزار مرتبط با اسکنر کامل می کند و یک مدل یا نمونه سه بعدی (3d) به ما می دهد که در اصطلاح می گوییم نمونه یا مدلینگ انجام شده است ؛ که ما می توانیم هر قسمت از این مدل یا نمونه را به راحتی ویرایش کنیم تا به مدل یا نمونه دلخواه خود برسیم. که در نتیجه نمونه سازی یا مدلینگ به پایان می رسد.
 

ادامه مطلب  

تکلیف ۷ آذر  

خواندن صدا،ترکیب بعد  خواندن کلمات دفتر کار در کلاس ( با صدای بلند)
خواندن کتاب فارسی درس مادر
چسباندن صدای ر در دفتر خلاق وخواندن صدا
نوشتن صدا،ترکیب،کلماتی که در دفتر کار در کلاس بود در دفتر جلد سخت
املا از صداهای قبلی بصورت جمله موقع نوشتن حتما صداها را بلندبگویند وبنویسند
سوره ی عصر ،شعر وپیام قرآنی تا هفته ی دیگر تمرین شود

ادامه مطلب  

دهه کرامت رسیدوباز........  

بانوی مهربان جهان اشفعی لناای عمه امام زمان اشفعی لنادستت کریم و سفره خیرت کثیر ترهرگز ندیده ایم ز تو دستگیر تر
 
سلام امام رضای من.عیدت مبارک آقا جان .
دهه کرامت هم رسید.حاشا به کرمت من این ده روز سریش درخونتم ........
آقاجون؟........
راستی دیروز جشن تولد خواهرتون عالی برگزار شد.خیلی خوشحال شدم خیلی .ان شالله خود بی بی هم خشنود باشن از مجلسمون.
دلم همیشه برات تنگه .دلم خوشه که رتبه استانی بیارم چون جایزش مشهد شماست.
ٱقاجون تا تولدت نه روز دیگه مونده.

ادامه مطلب  

تکلیف ۲۲ آذر  

لطفا  فردا افرادی که برای طرح جابر انتخاب شدند اسم هایشان را به دفتر مدرسه بگویند
نوشتن وخواندن عدد ۷ وجمع های آن  روی برگه
اعداد صفر ،۶ و۷ در دفتر خلاق چسبانده شود
نوشتن املا از صدای (ای،ز) در دفتر جلد سخت (یک صفحه کامل)
رنگ آمیزی برگه

ادامه مطلب  

درس کرامت  ادامه مطلب  

حرمت مؤمن از منظر قرآن وسنّت  

از امام صادق (علیه السلام )نقل شده است که فرمودند: "لِلهِ عَزَّ و جَلَّ فی بِلَادِهِ خَمسٌ حُرَم ؛ حُرمَةٌ رَسولِ اللهِ و حُرمَةُ آلِ الرَّسولِ و حُرمَةُ کِتابِ اللهِ عَزَّ و جَلَّ و حُرمَةُ کَعبَةِ اللهِ و حُرمَةُ المُؤمِنِ "مملکت خداوند بزرگ را پنج حریم است : حریم پیامبر (صلی الله علیه و آله) و حریم آل پیامبر و حریم کتاب خدای بزرگ و حریم کعبه الهی و حریم مؤمن "
از منظر قرآن کریم ، انسان نسبت به سایر مخلوقات از کرامت و جایگاه ویژه ای برخوردار ا

ادامه مطلب  

دهه کرامت  

دهه کرامت، دهه اول ماه ذی‌العقده است و آغازش با ولادت حضرت معصومه(علیهالسلام) و پایانش با ولادت حضرت ابوالحسن علی بن موسی‌الرضا(علیه السلام) می‌باشد.این دهه یادآور بسیاری از مطالب عالی و مفاهیم بلند و سازنده و ارزشمند است. دهه کرامت یادآور لطیف‌ترین علائق و مهر و وفاهای کم‌نظیر یک خواهر نسبت به مقام شامخ و معنوی برادر است.
 
مهر و وفایی که خواهر مهربان و دلداده را به هجرت وادار نموده و غربت و بیماری و مرگ در فصل جوانی را برای او آسان کرده ا

ادامه مطلب  
صفحات ادامه نتايج:  1 
ورود به کانال تلگرام