تمامي مطالب موجود در اين سامانه از وب سايت هاي ديگر و بدون دخالت انساني جمع آوري شده , لذا تمام مسئوليت آنها بر عهده وب سايت منبع ميباشد. مطالب مغاير با قوانين جمهوري اسلامي ايران را از طريق بخش تماس با ما به ما اعلام کنيد.


تازه ترین مطالب
تبلیغات


شهادت امام رضا ع،امام رووف و مهربان تسلیت باد  

امام رضا ع
تولد حضرت علیه‏السلام در یازدهم ذیقعده سال صد و چهل و هشت در مدینه بوده است . مادرش نجمه و پدرش موسى بن جعفر علیه‏السلام مى‏باشد . نامش على و القابش ، رضا ، صابر ، رضى و وفى بوده و كنیه‏اش ابوالحسن چهارم مى‏باشد . در سن سى و چهار سالگى به امامت رسید ، و بعد از بیست و یك سال امامت ، در سن پنجاه و پنج سالگى در آخر ماه صفر سال 203 هجرى به دست مأمون به شهادت رسید .

ادامه مطلب  

تولد امام دهم شيعيان حضرت امام علی النقی (ع )  

 
 
تولد امام دهم شیعیان حضرت امام علی النقی (ع ) را نیمه ذیحجه سال 212 هجری قمری نوشته اند . پدر آن حضرت ، امام محمد تقی جوادالائمه (ع ) و مادرش سمانه از زنان درست کردار پاکدامنی بود که دست قدرت الهی او را برای تربیت مقام ولایت و امامت مأمور کرده بود ، و چه نیکو وظیفه مادری را به انجام رسانید و بدین مأموریت خدایی قیام کرد . نام آن حضرت - علی - کنیه آن امام همام " ابوالحسن " و لقبهای مشهور آن حضرت " هادی " و " نقی " بود . حضرت امام هادی (ع ) پس از پدر بزرگوارش

ادامه مطلب  

دوران زندگی امام زمان حضرت مهدی (عج)  

دوران زندگي امام زمان حضرت مهدی (عج) به چهار دوره تقسیم می شود:
1) از تولد تا غیبت امام زمان حضرت مهدی (عج):
امام زمان حضرت مهدی (عج) پس از تولد حدود پنج سال تحت سرپرستی پدر بزرگوارشان امام عسکری علیه السلام به صورت نیمه مخفی زندگي کردند. یکی از کارهای بسیار مهمی که حضرت امام حسن عسکری علیه السلام در این دوره انجام دادند این بود که امام زمان حضرت مهدی (عج) را به بزرگان شیعه معرفی کردند تا در آینده در مسئله امامت دچار اختلاف نشوند.

ادامه مطلب  

میلاد امام هادی ع مبارک باد  

امام هادی ع
 
ویژگیهای حضرت امام هادی (ع )
امام هادی ع در سن شش سالگى به مقام امامت رسید ، و سى و سه سال مقام امامت را به عهده داشتامام در تمام زمینه های فردی، اعم از ظاهری و اخلاقی، زبانزد همگان بود.
امام هادی(ع) نمونه ای از انسان کامل و مجموعه سترگی از اخلاق اسلامی بود
«امام هادی(ع) خوش خوترین و راست گوترین مردم بود. کسی که او را از نزدیک م

ادامه مطلب  

تعریف امامت  

تعیین امام از نگاه شیعه و اهل سنت
تعریف امامت
تعریف لغوی :
واژه ای امام درلغت از ریشه (امم) ، (امّ) بوده وبمعنی آن چه که مورد قصد وتوجّه است ، آمده وجمع ان ائمه است . بنابراین مقتدا وجلو دار را امام وآن مسند وجایگاه را امامت می گویند ، به عبارت دیگر امامت به معنای رهبری وپیشوایی و امام به معنای مقتدا وپیشواست. امام را می توان به لحاظ موارد وجهات به دو نوع انسانی وغیر انسانی ، و انسانی را به حق و باطل تقسیم کرد. از این رو نبی امامِ امّت و خلیفه امامِ

ادامه مطلب  

میلاد امام موسی کاظم ع مبارکباد  

امام موسی کاظم عیکی از شخصیتهای بزرگ عالم بشریت که پیش خدا مقام بالایی دارد و باب الحوائج هستند و چهارده سال در زندان طاغوتها زندانی بودند امام موسی کاظم ع هستند.امام موسی کاظم ع در 14ذی حجه سال صد و بیست و هشت هجرى در مدینه به دنیا آمد . مادرش ، حمیده و پدرش امام صادق علیه‏السلام بوده است . در بیست سالگى به مقام امامت رسید و سى و پنج سال مقام امامت را به عهده داشت . عاقبت در سن پنجاه و پنج سالگى و در سال 183 به دست هارون الرشید به شهادت رسید . مرقد ش

ادامه مطلب  

دانلود کتاب " امام مهدی (عج) ذخیره امامت "  

دانلود کتاب " امام مهدی (عج) ذخیره امامت "
 کتاب pdf  با عنوان " امام مهدی (عج) ذخیره امامت " ، پدید آورنده: صفر فلاحی ، خدمت منتظران راستین حضرت بقیة الله تقدیم می گردد.
این کتاب شامل 3 محور کلی می باشد:
- امام مهدی علیه السلام منادی ارزش ها و ویژگی های برجسته ی او
- ابعاد گوناگون وظایف منتظران
- انتظار فرج
 
لینکهای دانلود

دانلود کتاب امام مهدی ذخیره امامت با فرمت PDF با حجم 231 کیلو بایت
 

ادامه مطلب  

مقام امام از مقام پیامبر بالاتر است؟  

 خداوند مقام امامت را زمانی به حضرت ابراهیم علیه السلام دادند که ایشان  قبل از آن پیامبر بودندواین مقام امامت را خداوند به پیامبرانی داده است که شرایط آن را داشته باشند و اعطای مقام امامت به آنها بعداز امتحانات سختی بوده که خداوند آنها را مورد آزمایش قرار داده و بعد از موفقیت آن پیامبر در امتحانات الهی شایسته ی مقام امامت شده است.

ادامه مطلب  

دوران زندگی امام زمان حضرت مهدی (عج)  

دوران زندگي امام زمان حضرت مهدی (عج)
دوران زندگي امام زمان حضرت مهدی (عج) به چهار دوره تقسیم می شود:
1) از تولد تا غیبت امام زمان حضرت مهدی (عج):
امام زمان حضرت مهدی (عج) پس از تولد حدود پنج سال تحت سرپرستی پدر بزرگوارشان امام عسکری علیه السلام به صورت نیمه مخفی زندگي کردند. یکی از کارهای بسیار مهمی که حضرت امام حسن عسکری علیه السلام در این دوره انجام دادند این بود که امام زمان حضرت مهدی (عج) را به بزرگان شیعه معرفی کردند تا در آینده در مسئله امامت

ادامه مطلب  

زندگينامه امام زمان، حضرت مهدي (ع)  

زندگينامه امام زمان، حضرت مهدی (ع)
نام: محمد بن الحسنكنیه: ابوالقاسمامام زمان حضرت مهدی (عج) هم نام و هم كنیه حضرت پیامبر اكرم(ص) است. در روایات آمده است كه شایسته نیست آن حضرت را با نام و كنیه، اسم ببرند تا آن گاه كه خداوند به ظهورش زمین را مزیّن و دولتش را ظاهر گرداند.
القاب امام زمان حضرت مهدی (عج):
مهدى، خاتم، منتظر، حجت، صاحب الامر، صاحب الزمان، قائم و خلف صالح.شیعیان در دوران غیبت صغرى ایشان را «ناحیه مقدسه» لقب داده بودند. در برخى منابع بی

ادامه مطلب  

اهمیت شناخت امام زمان  

امامت چهارمین اصل از اصول دین است. بدون شناخت امام و امامت و قبول آنها اسلام کسی نزد پروردگار عالم قبول نمی شود. امام در لغت بمعنای رهبری کردن وجلو بودن از همه است، اما در اصطلاح علم دین امام کسی یا چیزی است که مردم را به فرمان الهی به راه راست هدایت می کند، خواه انسان باشد یا کتاب.

ادامه مطلب  

#اجتماع بزرگ اربعین سید الشهدا (ع)،نهضتی که دشمنان اسلام سخت از آن هراسانند#  

بعد از گذشت 1400 سال از واقعه عاشورا،این همه عشق،شور،بندگی،ارادت،خاکساری در تاریخ بی سابقه است. این نهضت بزرگ که سال به سال با شکوه تر میشود،سخت دشمنان اسلام و شیعه را به ترس افکنده است که ممکن است مسیر آینده پیاده روی بزرگ اربعین ، از کربلا تا مدینه و قبرستان بقیع باشد.(انشاالله)

ادامه مطلب  

ولادت حضرت معصومه سلام الله علیها و روز دختر  

ولادت با سعادت حضرت معصومه (ع) آغاز دهه کرامت و روز دختر گرامی باد
حضرت فاطمه معصومه (ع) در اوّلین روز ماه ذى القعده سال 173 هـ ق،  25 سال بعد از تولد حضرت امام رضا (ع) در شهر مدینه منوّره چشم به جهان گشود.
از میان فرزندان بزرگوار حضرت امام موسى بن جعفر(ع)، دو فرزند ایشان یعنى حضرت امام على بن موسى الرضا (ع) و حضرت فاطمه کبری (ع) ملقّب به معصومه، از ویژگی های خاص برخوردار بوده اند تا  ادامه دهنده خطّ امامت بعد از پدر باشند.

ادامه مطلب  

ولادت امام زمان حضرت مهدی (عج):  

وی یگانه فرزند امام عسکری علیه السلام یازدهمین 
امام شیعیان است. امام زمان حضرت مهدی (عج) در
سحرگاه نیمه شعبان 255 ق در سامرّا چشم به جهان
گشود و پس از پنج سال زندگي تحت سرپرستی پدر،
و مادر بزرگوارشان نرجس خاتون، در سال 260 ق به
دنبال شهادت حضرت عسکری علیه السلام ـ همچون
حضرت عیسی علیه السلام و حضرت یحیی علیه
السلام که در سنین کودکی عهده دار نبوّت شده بودند
ـ در پنج سالگی منصب امامت شیعیان را عهده دار
شدند. آن بزرگوار پس از سپری شدن دوران غیب

ادامه مطلب  

 

 روز شهادت امام سجاد  18 ، 22 و 25 محرم نقل شده که روز 25 از
شهرت بیشتری برخوردار است. بنا بر این روایات، امام سجاد علیه السلام 57 یا 58
سال عمر فرمود که : دو سال آن را در زمان حضرت امیرالمؤمنین علی علیه السلام،
ده سال را در زمان امامت عموی خود حضرت امام حسن مجتبی علیه السلام و ده
سال را در دوران امامت پدر خود سپری فرموده است و مدت امامت خود آن
امام بزرگوار نیز 35 سال بوده است.
 
 
 

ادامه مطلب  

زندگینامه امام محمد باقر  

   زندگي نامه امام محمد باقر از ولادت تا شهادت
امام محمد باقر (ع) پنجمین آفتابى است كه بر افق امامت، جاودانه درخشید.زندگيش سراسر دانش و ارزش بود، از این رو باقر العلوم نامیده شد.
به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان  از قم؛خصلت آفتاب است كه همواره گام بر فرق ظلمت می‏نهد و در لحظه‏ هاى تاریك، بر افق زمان می ‏روید تا ارزشهاى مهجور و نهان شده در سیاهى جهل و جور را، دوباره جان بخشد و آشكار سازد.
 
او نیز در عصر حاكمیت جور اندیشه‏ هاى د

ادامه مطلب  

حضرت امام محمد تقي جوادالأئمه (ع)  

امام نهم شیعیان حضرت جواد (ع ) در سال 195هجری در مدینه ولادت یافت . نام نامی اش محمد معروف به جواد و تقی است . القاب دیگری مانند : رضی و متقی نیز داشته ، ولی تقی از همه معروفتر می باشد . مادر گرامی اش سبیکه یا خیزران است که این دو نام در تاریخ زندگي آن حضرت ثبت است . امام محمد تقی (ع ) هنگام وفات پدر 8 ساله بود . پس از شهادت جانگداز حضرت رضا علیه السلام در اواخر ماه صفر سال 203ه مقام امامت به فرزند ارجمندش حضرت جوادالأئمه (ع ) انتقال یافت .

ادامه مطلب  

زندگینامه امام سجاد(ع)  

زندگينامه امام زین العابدین (ع)نام: على بن الحسین .كنیه: ابوالحسن و ابومحمد.القاب: زین العابدین، سید الساجدین، سجّاد، زكىّ، امین و ذوالثفنات.به خاطر عبادت زیاد و سجده‏ هاى طولانىِ امام زین العابدین (ع)، پینه ه‏اى در پیشانى‏اش بسته بود. از این رو، به وى «ذوالثفنات» لقب دادند.منصب: معصوم ششم و امام چهارم شیعیان.تاریخ ولادت: نیمه جمادى الثانى سال 38.در مورد تاریخ ولادت آن حضرت، اختلاف است. غیر از تاریخ مزبور، مورخان روز و ماه ولادت آن حضرت را، پ

ادامه مطلب  

 

نگاهی گذرا به زندگانی امام رضا(ع)
حضرت على بن موسى الرضا علیه‏السلام - در روز یازدهم ذیقعده سال 148 هجرى دیده به جهان گشود(1). مادر او بانویى با فضیلت بنام «تُكْتَمْ» بود كه پس از تولد حضرت، از طرف امام كاظم علیه‏السلام -«طاهره» نام گرفت(2)
كنیه او «ابوالحسن» و لقبش «رضا» است. او پس از شهادت پدر بزرگوارش در زندان بغداد (در سال 183 هجرى) در سن 35 سالگى عهده‏دار مقام امامت و رهبرى امّت گردید
خلفاى معاصر حضرت‏
مدت امامت آن حضرت بیست سال بود كه ده سال آ

ادامه مطلب  

زندگی نامه امام رضا (ع)  

امام رضا (ع) هشتمین امام ما شیعیان از سلاله پاک رسول خدا و هشتمین جانشین پیامبر  مکرم اسلام می باشد.ایشان در سن سی و پنج سالگی عهده دار مسئولیت امامت و رهبری شیعیان گردیدندنام مبارک  ایشان علی و کنیه آن حضرت  ابوالحسن و مشهور ترین لقب ایشان رضا به معنی خشنودی می باشد.این لقب نشان گر ظهور علم و دانش ایشان می باشد. پدر بزرگوار ایشان امام موسی کاظم (ع) پیشوای هفتم شیعیان بودند و مادر گرامی شان نجمه نام داشت.

ادامه مطلب  

تعیین امام از دیدگاه شیعه:  

تعیین امام از دیدگاه شیعه:
شیعه امامیه، برای اثبات نظریه خود به این دلائل تمسك جسته است: 1. وجوب عصمت در امام و این‌كه هیچ‌كس جز خدا، از آن آگاهی ندارد. 2. لزوم افضلیت امام در همة امور، حتی در تقرب به درگاه الهی كه راه شناخت آن، وحی و نص شرعی است. 3. لزوم علم گسترده امام به همة مسائلی كه در حوزة رهبری او است و تشخیص آن، تنها توسط افرادی ممكن است كه به وسیلة وحی، از این ظرفیت علمی برخوردارند. 4. سیرة پیامبر در اهتمام به سرنوشت امت اسلامی 5. نامشروع بو

ادامه مطلب  

شهادت نهمین بحر امامت بر شما تسلیت باد.  

امام جواد (ع) در سن 8 سالگی به مدت 16 سال امامت را بر عهده داشت و مکتب علمی، اجتماعی شیعه را جلوه خاص بخشید. شهادت آن بزرگوار پایانی است بر تلاشهای چشمگیر ایشان که عباسیان را آنچنان غافلگیر نمودکه نتوانستند حضرت را تحمل نمایند و سرانجام با توطئه معتصم به شهادت رسید.
تولد و دوران امامت ایشان:امام محمد بن علی (ع) معروف به جواد الائمه، تقی و جواد و مکنی به ابوجعفر ثانی   در دهم رجب دیده به جهان گشودنام پدرش امام علی بن موسی الرضا (ع) امام هشتم شی

ادامه مطلب  

تولـــــد مـــــن  

روز تولد منمیلادبی کسی بودکابوس مردن عشقتو خواب اطلسی بود روز تولد مندل از ترانه ترسیدرازقی تو غبار تن پوش کوچه پوسیدروز تولد منبانوی من سفرکردرفت و به پاس عشقش ترک ی همسفرکردروز تولد منمأوای من قفس شدبرگای پائیز عشقاسیرخاروخس شدروز تولد مناردیبهشت سال من مردعاشق تو دوبارهخنجربی کسی خورد ...

ادامه مطلب  

دانستنی های جالب در مورد کربلا و امام حسین  

آیا می‏دانید که:1:به دستور عمرسعد ده نفر برای اسب راندن بر پشت وسینه امام حسین علیه السلام داوطلب شدند؟2:ده نفری که اسب بر امام حسین (ع) راندند همه ولدالزنا بودند؟3:تعداد سرهای بریده شده در کربلا 78 سر بود؟4:امام حسین علیه السلام سرزمین کربلا را خریده، سپس به اهالی آنجا بخشیدند؟5:یزید به ولید«حاکم مدینه» نامه نوشت‏ یا از حسین بیعت بگیر، یا گردنش را بزن؟6:بعد از شهادت امام حسین علیه السلام آسمان خون بارید؟7: بعد از شهادت امام حسین علیه السلام از

ادامه مطلب  

تولدمن  

پر بزن ای قاصدک که شب دوباره تنهاست برو بگو به یارم تولد سورناست بگو تولد من از پایه اشتباه بود تکرار یه معصیت در شهوت و گناه بود روز تولد من روز سیاه درده روزی که حجم زندون منو دیوونه کرده اونی که هر دقیقه منو نوازش میکرد تو قلب هر ترانه منو ستایش میکرد فقط برای یاده روزای رفته بر باد روز تولد من یه شاخه گل فرستاد شاعر : مهدی آرام {سورناآرام}

ادامه مطلب  

ایده هایی برای کیک تولد  

سلام دوستان 
از اونجایی که تو این بلاگ ایده های کادویی می ذاریم تواین پست می خوایم ایده های کیک تولد رو بگیم.حتما شما هم اینطوری هستین که اولین چیزی که با شنیدن واژه جشن تولد به ذهنتون میاد، کیک تولد هست ! این یعنی تولدی که کیک باهاش نباشه اصلا تولد نیست. حالا دیگه انتخاب کیک تولد به بودجه و سلیقتون و البته به سلیقه کسی که تولدشه بستگی داره.اینجا با ایده های کیک تولد برای انواع گروههای سنی آشنا بشین. از دستش ندین چون اینا کیک تولدهای برتر سال

ادامه مطلب  

 

 
 تولد واژه ای ست در پی معنا شدن
 
  مفهومی ست در تب و تاب رسیدن
 
  تولد گاه بهانه ای ست برای دلتنگ خود شدن
 
  شانه ای ست برای جستجوی خویش
 
 
  تولد گاهی بهانه ای ست برای یک جمع دوستانه
 
  برای چند لحظه با هم خندیدن(هر چند به ظاهر)
 
  برای خرید یک شاخه گل
 
  برای جاری شدن یک قطره اشک
 
  و کشیدن آهی از سر دلتنگی
 
 
 
 
 
  تولد علامتی است پر معنا
 
 در سر رسید زندگي ما
 
  گاه بهانه ای ست برای نوشتن یک متن
 
  یا سرودن یک شعر
 
 
  تولد گاه بهانه ای

ادامه مطلب  

زندگی امام زمان  

 پیامبر اكرم (ص) فرمودند: مهدی از فرزندان من است، نامش نام من (محمد) و كنیه اش كنیه من (ابوالقاسم) می‌باشد، ‌در صورت و سیرت از همه كس به من شبیه تر است.
برای او غیبتی است كه در آن مردم دچار حیرت می‌گردند و بسیاری از دسته‌ها و گروههای مردم، گمراه میشوند، آنگاه مانند ستاره تابانی از پرده غیبت بدر آید و زمین را پر از عدل و داد كند آن چنان كه پر از ظلم و ستم شده باشد. (بحارالانوار/ ج 51، ص 17، ح 13،
به نقل از كمال الدین. ولادت امام زمان نام پدر ومادر امام

ادامه مطلب  

دهمین مهر سپهر امامت : زندگینامه امام هادی  

امام هادی علیه السلام فرمود:, خداوند متعال می داند که ما در نیازها جز به ذات پاکش به هیچ کس پناه نمی بریم و در گرفتاری ها تنها به خدا توکّل می کنیم، هرگاه از درگاه او درخواستی کنیم، اجابت می کند. می ترسیم از این که به غیر او متوجّه شویم، خداوند توجّه و عنایتش را از ما برگرداند.

ادامه مطلب  

تولدم  

خدایا میشه کادو تولد امسال بهم یه ربان مشکی کنار عکسم بدی 
شنیدم چنین روزی روز میلاد منه 
اما گویا سپری شد بی آنکه بدانم آتش شمع چندمین ساله زندگيه پر از درد را به خاموشی سپردم
خیلی سخته روز تولدت تنها آرزوت این باشه که زندگيت به ساله دیگه نکشه و نباشی
................... تولد بزرگ شدن درد هایم مبارک .....................
 
 

ادامه مطلب  

تفاوت امامان و پیامبران  

  1. پیامبر، انسان كاملى است كه از خداى متعال با وحى خبر دهد.
     2. امام، شخصى است كه در امور دینى و دنیوى ریاست عامه دارد و این ریاست به جانشینى از رسول خدا صلى الله علیه و آلهاست.
     3. امام همانند پیامبر از هرگونه گناه، خطا و اشتباه معصوم است.
     4. خداوند امام را همانند پیامبر برمى گزیند و گزینش و تعیین امام همانند پیامبر، الهى است و مردم هیچ گونه تأثیرى در انتخاب آن ندارند.
     5. علم امام همانند پیامبر است و الهى است.
     6. امام مانند پی

ادامه مطلب  

زندگینامه با برکت امام علی بن موسی الرضا(ع)  

نام مبارك ایشان علی و كنیه آن حضرت ابوالحسن و مشهورترین لقب ایشان "رضا" به معنای "خشنودی" می‌باشد. امام محمدتقی علیه‌السلام امام نهم و فرزند ایشان سبب نامیده شدن آن حضرت به این لقب را اینگونه نقل می‌فرمایند :" خداوند او را رضا لقب نهاد زیرا خداوند در آسمان و رسول خدا و ائمه اطهار در زمین از او خشنود بوده‌اند و ایشان را برای امامت پسندیده اند و همینطور ( به خاطر خلق و خوی نیكوی امام ) هم دوستان و نزدیكان و هم دشمنان از ایشان راضی و خشنود بود‌ند"

ادامه مطلب  

چه کسانی امام حسین علیه السلام را یاری کردند؟/آیا ما حسین زمانه را یاری می کنیم؟  

چه کسانی امام حسین علیه السلام را یاری کردند؟/آیا ما حسین زمانه را یاری می کنیم؟
 ندای هل من ناصراً ینصرنی
وقتی فریاد حسین بن علی علیهما السلام در طلب یاری بلند شد در مقابل مردم چند گروه شدند؛ عده قلیلی ندای امام حسین علیهم السلام را اجابت کرده و به یاری‌اش شتافتند، عد‌ه‌ای دعوت‌ ایشان را رد کردند و عده‌ای با وجود آنکه از ماجرا خبر داشتند در مقابل آن بی‌تفاوت بودند و عده‌ای نیز کاملا در بی‌خبری به سر می‌بردند و از این واقعه اطلاعی نداش

ادامه مطلب  

تولد  

دیروز برای تولدم رفتیم بیرون.سومین تولد بود.تولد اول رو که الینا و مبی گرفتن و کلی هم منو ذوق زده و غافلگیر کردید و ازتون ممنونم.
بعدیشو دوستام تو مدرسه گرفتن و بعدم که رفتیم بیرون با خونواده.عکسارو تو ادامه مطلب گذاشتم.
رمز همون قبلیه

ادامه مطلب  

یا سید الساجدین  

کاروان اهل بیت به سرپرستی حضرت امام سجاد (علیه السلام) پس از واقعه کربلا و اسارت، سرانجام به سوی مدینه حرکت کردند. نزدیک مدینه مردم شهر گریه کنان و ناله زنان به استقبال کاروان آمدند. فضا یکباره غرق شیون و ناله شد. امام سجاد (علیه السلام) با اشاره دست مردم را ساکت کردند. آن گاه لب به سخن گشودند و فرمود:«سپاس خدای را که پروردگار جهانیان است. مهربان، فرمانروای روز جزا و خالق همه موجودات است. خداوندی که از ادراک عقل ها دور و در عین حال نزدکی، و رازها

ادامه مطلب  

تولد  

ته تغار و سر تغار ماست ما تو شهریورن. اونم با فاصله کمتر از 1 هفته. . یعنی نذاشتن شیرینی کیک تولد اولی بره پایین باید کیک دومی رو بخریم.هر چند ک من و مامان بابام هم همین روند رو پی گرفتیم تولد سه تامون تو 10 روز جمع بندی شده.حالااین پسری ک نمیبینید مخاطب منههمین ک نوتلا جایزه میگیره تنها میخوره

ادامه مطلب  
صفحات ادامه نتايج:  1 
ورود به کانال تلگرام