تمامي مطالب موجود در اين سامانه از وب سايت هاي ديگر و بدون دخالت انساني جمع آوري شده , لذا تمام مسئوليت آنها بر عهده وب سايت منبع ميباشد. مطالب مغاير با قوانين جمهوري اسلامي ايران را از طريق بخش تماس با ما به ما اعلام کنيد.


تازه ترین مطالب
تبلیغات


 

علت اینکه یسری آدم بی خاصيت شدن الگوی نوجوونای ما، تنبلی و نداشتن اعتماد بنفس! بی خاصيت بودن و معروف شدن خیلی راحتره تا اینکه یه هنرمند یه دانشمند یه ورزشکار... بشی!
~اینو که نوشت،اینستاگرامو باز کرد ببینه□□□□چه پست جدیدی گذاشته

ادامه مطلب  

خاصیت کلمات  

بین خودمان باشد. داستان‌هایم هم دیگر همه تکراری شده‌اند. دارم تبدیل به یک «تیپ» می‌شوم. شاید اگر کسی حوصله می‌کرد و صفر تا صد این روزهایم را با کلمات روی کاغذ نقاشی می‌کرد، خروجی‌اش یکی از آن رمان‌های بی‌خاصيت می‌شد...
تازه رمان خوب است؛ بعضی روزها حس کلمات خشک و بی‌روح و کلیشه‌ای گزارش‌های خنثی روزنامه‌ای را دارم. شخصیت و خاصيتم را این روزها گم کرده‌ام.
فاخرش احتمالا می‌شود «ز کجا آمده‌ام...» و «بهر چه بود...» اما خودم که می‌دانم قضی

ادامه مطلب  

کدو تنبل و این همه خاصیت!  

اسمش کدوتنبل است! البته به آن کدو حلوایی هم می‌گویند. قد و قواره‌ای ندارد: گرد و قلمبه و بامزه است. اما زیر آن پوست کلفت و نارنجی رنگ دنیایی از خاصيت وجود دارد که سلامتی را تضمین می‌کند اما اینکه چرا اسمش را تنبل گذاشته‌اند فلسفه‌اش را نمی‌دانم. کدوتنبل منبع فوق‌العاده‌ی بتاکاروتن است که برای سلامت چشم‌ها و پروستات مفید است و به کاهش خطر ابتلا به سرطان کمک می‌کند. با ما باشید تا با دنیای این کدو بیشتر آشنا شوید.

ادامه مطلب  

خواص تگ های HTML  

خواص تگ های HTML :
هر تگ دارای مجموعه از خواص است که ویژگی های مختلف آنها را تعیین می کند . هر یک از این خواص را می توان در درون تگ ابتدایی معرفی و مقدار دهی کرد . راهنمایی : در ادامه هر یک از تگ های HTML معرفی شده و در صفحه مربوط به آنها خواص مربوطه نیز در جدول خواص مهم قرار داده شده اند . در ستون نام خاصيت نام آن و در ستون نوع خاصيت انواع مقادیر قابل قبول برای آن خاصيت تعیین شده است .
مثال : برای مثال تگ < table > دارای خاصيتی به نام Border است ، که به دور

ادامه مطلب  

ترامادول  

ترامادول(به انگلیسی:Tramadol)که به نام های تجاری:ترامال-ترامد و بایومادول نیز شناخته میشود. ترامادول یک داروی ضد داروی اپیویید (مشتقات تریاک)آگونیست گیرنده های مواست. البته خاصيت چسبندگی ترامادول به گیرنده های مو بسیار ضعیف است. 
ماده متابولیزه شده, او-دسمتیل ترامادول نسبت به عناصر مادر خاصيت چسبندگی بیشتری به گیرنده های مو و خاصيت مخدری قویتری از خود به جا میگذارد, به همین دلیل خاصيت  تسکین درد در ترامادول حدود10درصد ضعیفتر از مرفین است. ترام

ادامه مطلب  

چرا هیچ غذایی به رنگ آبی نیست؟  

ساختن رنگ آبی در طبیعت بسیار دشوار است. توناژ‌های مختلف رنگ آبی خاصيت قلیایی دارند و متابولیسم و یا سوخت و ساز بدن اغلب گیاهان و جانوران کره زمین تا حدودی خاصيت اسیدی دارند. در اندک گیاهانی هم که گل‌های آبی رنگ می‌دهند،  این رنگدانه تنها در گلبرگ‌ها به چشم می‌خورد و در خاک‌های اسیدی و زمان‌های مختلف سال این رنگ به ارغوانی و یا صورتی تغییر پیدا می‌کند.

ادامه مطلب  

 

بسم الله الرحمن الرحیم
من نمی دونم چه تحفه ایه این "رانی" اما خواستم درد دلی كرده باشم.سال 82 كه عمره مشرف شده بودم رانی تازه وارد بازار ایران شده بود و همانطور كه حتما دقت كردید روی قوطی هایش به عربی نوشته ساخت مملكت عربی سعودی .همان سال من در مكه و مدینه هرچه بازار هارو می گشتم رانی تك و توك پیدا میكردم و اصولا خیلی اونموقع رو بورس نبود الان را نمی دونم ولی چون مخاطبان محترم این وبلاگ عمدتا انسان های بزرگوار و فرهیخته ای هستند خواستم به عرضتان

ادامه مطلب  

٤٠  

و هر عمل و ذكری كه كمتر از اربعین باشد چندان اثر بارزی ندارد و خاصيت اربعین در ظهور فعلیت و بروز استعداد و قوه و حصول ملكه،امری مُصَرَّحٌ به در آیات و اخبار است.
آن كه برای خدا،یك چلّه كشیك نفس بكشد چشمه های دانش از دلش بر زبانش آشكار گردد،چنان كه خواجه ی عالَم صلى الله علیه و آله و سلم فرموده است:
مَن أخلص لله أربعین صباحاً،ظهرت ینابیع الحكمة مِن قلبه على لسانه.
مآثر آثار ٢ ص٤٤

ادامه مطلب  

رابطه آلوئه ورا و جوانی پوست  

رابطه آلوئه ورا و جوانی پوست
مجموعه : آرایش صورت و زیبایی


آلوئه ورا پوست را جوان نگاه می دارد

 
آلوئه ورا با تحریک سلول های فیبروبلاست پوستی موجب افزایش خاصيت ارتجاعی پوست می شود.
 
با اشاره به این که در حال حاضر عصاره گیاه آلوئه ورا به دلیل داشتن خاصيت جوان کنندگی، التیام بخشی و نرم کنندگی در فرآورده های آرایشی بهداشتی به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرد، این گیاه دارای اثرات مرطوب کنندگی و ضد پیری است که موکو پلی ساکاریدهای موجو

ادامه مطلب  

پرتوزایی  

 یكی از مباحث فیزیك هسته ای پرتوزایی عناصر ناپایدار می باشد. توریم  ، اورانیوم و بعضی عناصردیگر پیوسته از خود تابش گسیل می كنند. ویژگی گسیل خودبخود چنین تابشی به پرتوزایی معروف است. به عناصر دارای این ویژگی عناصر پرتوزا و تابش ناشی ازآنها را تابش پرتوزایی می نامند. پرتوزایی خاصيت ذاتی اتمهای عنصر پرتوزاست.

ادامه مطلب  

مزایای استیک آلکالاین  

۱- خنثی کردن محیط اسیدی بدن و سلول ها که در اثر تغذیه نامناسب و مصرف انواع نوشیدنی های مضر و غذاهای آماده ایجاد شده است.
۲- افزایش خاصيت آنتی اکسیدانی آب و پیشگیری از اکسیده شدن بدن و بیماری ها.
۳- رفع مشکلات گوارشی معده از جمله رفلاکس معده،سوزش معده.
۴- تنظیم فشار خون در اثر مصرف مداوم و منظم آب آلکالاین.
۵- بالا بردن سیستم دفاعی بدن در مقابل بیماری ها با تنظیم PH و افزایش خاصيت آنتی اکسیدانی.
۶- کاهش خطر ابتلا به انواع سرطان با نوشیدن آب آلکالاین

ادامه مطلب  

 اثرات درمانی عسل  

مقدمه
عسل ،ماده غذایی بسیار غنی و انرژی بخشی است که حدود۸۰ درصد از قندهای ساده یا مونوساکاریدها ساخته شده و هر۱۰۰ گرم آن ۳۲۰ کالری ایجاد می کند این مونو ساکاریدها بسرعت جذب می شوند و اثر انرژی بخشی خود را آشکار می کنند گفتنی است ، علاوه بر اثر کالری زایی ، عسل دارای ویتامین های متعددی از قبیل تیامین ، ریبوفلاوین ، اسیدنیکوتینک ، اسید اسکوربیک ، پیریدوکسین و ویتامین کا است.
خواص فیزیکی عسل ، اثر ضد باکتریایی دارد و از زمانهای قدیم انسانها از

ادامه مطلب  

نمونه سوالات جلسه چهارم  

1- كدامیك از خواص زیر با استفاده از آزمون كشش استاندارد قابل تعیین است ؟
الف- حد خستگی
ب- حد الاستیك 
ج- مقاومت خزش 
د- ضریب انبساط
2- برای افزایش خاصيت فنری در یك فلز بایستی مدول یانگ ...
الف- و تنش تسلیم كم باشد
ب- و تنش تسلیم زیاد باشد
ج- زیاد و تنش تسلیم كم باشد
د- كم و تنش تسلیم زیاد باشد
3- در كدام فرایند شكست ناشی از اعمال تنش دوره ای ( سیكلی ) به قطعه است .
الف - خستگی
ب- خزش
ج- شكست ترد
د- شكست نرم 

ادامه مطلب  

گياهي اشتها آور براي شما  

 گیاهی اشتها آور برای شما
هدیه و كادو برای سورپرایز و غافلگیری عزیزانتان
www.tablo-farsh.com
روی سایت بالا كلیك نمایید تا بهترین كالا جهت هدیه دادن را دیدن نمایید
اورس، گونه ای سرو است که در مناطق کوهستانی می روید و در برابر بدی آب و هوا بسیار مقاوم است.
 
خواص روغن طبیعی اورس:* در برطرف کردن و درمان ناراحتی های گوارشی، زخم و اسید زیاد معده موثر است.مقالات تحقیقی گیاهان دارویی و مواد غذایی* روغن اورس از درد قاعدگی ماهانه می کاهد.* خاصيت ضدباکتریایی آن

ادامه مطلب  

توبه  

توبه وباز گشت از گناه وحركت به سوی خدا، تنها راه نجات گناهكاران، وسیله تقرّب ودوستی با خدا، تبدیل كننده سیئات به حسنات ومایةامید نا امیدان ونخستین مقام عارفان واوّلین منزل سالكان كوی دوست است. توبه با همةخواصی كه داردیك خاصیّت ویژه وممتاز، برای توبه كننده دارد، وآن ایجاد آرامش واطمینان روحی وروانی است. چرا كه كسی كه خود را گنه كار می داند در یك بحران روحی به سر می بردكه با توبه این بحران

ادامه مطلب  

آشنائي با ميكروسكوپ و انواع آن  

میكروسكوپ یكی از وسایل آزمایشگاهی اصلی در آزمایشگاه گیاه شناسی است . كه در اینجا انواع آن را مورد بحث و بررسی قرار داده و طرز كار با میكروسكوپ نوری معمولی را به تفصیل ارائه مینمائیم .
میكروسكوپهای مختلف دارای بزرگنمائی های متفاوتی میباشند كه عموماً با وجود عدسیهای گوناگون، تصویر نمونه مورد نظر چند برابر میشود . اصول كلی در تمامی انواع میكروسكوپها براساس عبور نور با طول موجهای متفاوت از چندین عــدسی محدب میباشد كه هرچقدر طول موج نور بكار ر

ادامه مطلب  

مواد پرتوزاي مصنوعي  

در رآكتور هسته ای بر اثر واكنشهای شكافت زنجیره ای كنترل شده مواد پرتوزای مصنوعی گوناگون بدست می آیند ، كه كاربرد گسترده ای در علم و صنعت پیدا كرده اند. مانند پلوتونیوم با نیمه عمر24000 سال و نپتونیوم .
از موادی كه پرتوهای گاما گسیل می كنند ، به جای رادیوم خیلی گران برای امتحان اجسام فلزی كلفت با نور عبوری، برای مداوای سرطان و جز اینها استفاده می شود. از خاصيت كشنده بودن مقادیر زیاد تابش گاما در موجودات ذره بینی برای نگهداری مواد غذایی و جلوگیری

ادامه مطلب  

12 خاصیت فوق‌العاده‌ی عسل  

عسل خاصيت آنتی بیوتیکی دارد و سرشار از مواد معدنی از قبیل کلسیم، سولفور، آهن، روی، پتاسیم و منیزیم و حاوی ویتامین‌های A، B1، B2، B3، B5و C می‌باشد. عسل یکی از بهترین مکمل‌های غذایی محسوب می‌شود که خواص دارویی زیادی دارد.
عسل از جمله ضروری‌ترین غذاها برای آن دسته از افراد مسنی است که عملکرد سیستم گوارشی‌شان دچار ضعف شده است چرا که منبع خوبی از انرژی و مواد مغذی است که مستقیماً جذب بدن می‌شود.

ادامه مطلب  

خاصیت ضدپیری کفیر  

خاصيت ضد پیری پروبیوتیک ها!✅ پروبیوتیک‌ ها به تولید و حفظ آنتی اکسیدان ها در بدن کمک خواهند کرد. آنتی اکسیدان ها فاکتورهایی هستند که بر علیه رادیکال های آزاد اقدام کرده و آن را بی اثر می کنند. رادیکال های آزاد بر اثر استرس، تغذیه نامناسب و آلودگی هوا و … در بدن ایجاد شده و می توانند به سلول ها آسیب زنند و یکی از آثار آن ایجاد چین و چروک زودرس در پوست شماست و همچنین پروبیوتیک ها به تولید کلاژن کمک زیادی می کنند. کلاژن یک ترکیب اصلی در ساختار

ادامه مطلب  

خواص مواد (جلسه دوم )  

       از آنجا که خواص ماده  مهمترین پارامتر از مولفه های چهارگانه علم مواد در پروژه های صنعتی می باشد بهتر است که این مبحث در ابتدای درس تشریح گردد. 
خواص مواد آن کیفیت های هستند که رفتار جسم را تحت شرایط مورد نظر کاری تعیین می کند و به دسته بندی ذیل تقسیم می شوند 
1- خاصيت مکانیکی
2- خاصيت الکتریکی 
3- خاصيت مغناطیسی
4- خاصيت شیمیایی
5- خاصيت حرارتی
    در مباحث مهندسی خواص مکانیکی به عنوان مهمترین و اثرگذارترین خصیصه مواد مورد بحث و بررسی ق

ادامه مطلب  

نسل سوم کامپیوتر ها  

نسل سوم كامپیوترهااز سال 1964، به جای لامپها و ترانزیستورها، از خاصيت آهن ربایی حلقه‌ها یا میله‌ها در اثر عبور جریان برق استفاده شد. در حقیقت، به جای لامپ و ترانزیستور مورد استفاده در نسسلهای پیشین، سمت عبور جریان برق را قطب‌های آهنربا تعیین می‌كرد. در نتیجه دو حالت صفر یا یك به وجود می‌آمد. اما انتخاب جنس حلقه و آلیاژ لازم برای حلقه مطرح بود. در نسل دوم، اكسید آن به سبب توانایی خود پاسخگوی این نیاز بود. معروف‌ترین كامپیوتر این نسل IBM/360 می

ادامه مطلب  

چگونه بواسیر را با داروهای گیاهی درمان کنیم؟  

بواسیر(هموروئید)، بیماری دردناکی است که باعث التهاب و بزرگ شدن رگ های اطراف مقعد می شود. درمان های طبیعی برای بواسیر وجود دارد.هاماملیس: پوست درخت و ساقه های این گیاه برای تهیه دارو استفاده می شود. آب تقطیر شده این گیاه برای درمان بواسیر مفید است. برای استفاده،پنبه را به آب این گیاه آغشته کنید و به قسمت موثر بمالید.سرکه سیب: این سرکه علاوه بر خاصيت انقباض، خاصيت ضد باکتریایی نیز دارد و استفاده از آن، به طور موقت درد و خارش مربوط به بواسیر را ر

ادامه مطلب  

بی بی کرم آرایشی 5 در 1 فلورمار  

معرفی بی بی کرم آرایشی 5 در1 فلورمار :
بی بی کرم آرایشی 5 در1 ازبرند فلومار با پوشاندگی یکدست وسبک و با خاصيت درمانی از برند فلومار عرضه شده است.  ترکیبات این کرم غنی شده از دانه های گیاه کتان و مواد مرطوب کننده و مغذی گیاهی که پوست را بسیار لطیف ونرم با  پوشش رنگی همانند کرم پودر می کند. ترکیبات آن به گونه ای ساخته شده که برای پوست های خشک،حساس و کسانی که لیزر درمانی انجام مى دهند نیز مناسب  است . ویژگی های اصلی :- حاوی ضد آفتاب  spf15
- با خاصيت د

ادامه مطلب  

سنجد  

 
در روایتی از امام صادق(ع) آمده است: گوشت سنجد،گوشت را می رویاند،هسته اش، باعث رشد استخوان شده و پوستش، پوست را می‌پرورد.همچنین سنجد،#کلیه‌ ها را گرم و #معده را پاک می سازد،مایه ایمنی از #بواسیر و تقطیرالبول (#بی#اختیاری#ادرار) است،ساق پا را قوی می‌کند و رگ جذام رابه کلی قطع می‌نماید.
پوست روی سنجد باعث تقویت و افزایش کیفیت #پوست بدن می شود.بهتر است این میوه حتما همراه پوست خورده شود تا فرد از این خاصيت سنجد نیز منتفع شود.
 
 
 
 پودرهسته سنجد

ادامه مطلب  

سنجد  

 
 
در روایتی از امام صادق(ع) آمده است: گوشت سنجد،گوشت را می رویاند،هسته اش، باعث رشد استخوان شده و پوستش، پوست را می‌پرورد.همچنین سنجد،#کلیه‌ ها را گرم و #معده را پاک می سازد،مایه ایمنی از #بواسیر و تقطیرالبول (#بی#اختیاری#ادرار) است،ساق پا را قوی می‌کند و رگ جذام رابه کلی قطع می‌نماید.
پوست روی سنجد باعث تقویت و افزایش کیفیت #پوست بدن می شود.بهتر است این میوه حتما همراه پوست خورده شود تا فرد از این خاصيت سنجد نیز منتفع شود.
 
 
 
 پودرهسته سن

ادامه مطلب  

نپذیرفتن تفاوت، نقد و صدای مخالف  

در ادامه سخن، بایک مثال سعی می کنم که واقعیت های موجود را هر چند که بارها و از زوایای مختلف گفته شده باز از دید دیگری بیان کنم باشد که موثر واقع شود .
بادکنکی را در نظر بگیرید و شروع به فوت کردن و دادن هوای داخل شش های خود در آن کنید ،شما هوایی که  برای نفس کشیدن خودتان هست را داخل آن می کنید و هوا برای زنده ماندن شما خیلی مهم است ،منظورم این است که بادکنک را از چیز بی ارزشی پر نمی کنید ،در عوض بادکنک پر از باد شده و خاصيت بالا رفتن و سبکی پیدا می ک

ادامه مطلب  

خاصیت عجیب عدد 37  

آیا با خاصيت عجیب عدد ۳۷ آشنا هستید؟
عدد 37 عددی است که اگر در هر یک از اعداد تصاعد حساب 3 ؛ 6 ؛ 9  ؛ 12 ؛ 15 ؛ 18 ؛ 21 ؛ 24 ؛ 27 ضرب شود نتایج حاصله اعدادی سه رقمی خواهد بود که هرکدام از آنها از سه بار تکرار یک رقم تشکیل شده است و مجموع ارقام هر یک از نتایج برابر عددی است که عدد 37 در آن ضرب شده است.

ادامه مطلب  

دلایل نام گذاری این گنبد نمکی به نام گنبد نمکی مادر  

دلایل نام گذاری گنبد نمکی به اسم مادر :با مشاهده گنبد نمکی مادر، درنقشه گوگل مپ از بالا و در جهت شمال به جنوب، شکل گنبد شبیه به سر انسان است. که به سمت غرب خیره شده است. با توجه به خاصيت بالاروندگی نمک از زیر زمین به سطح زمین و خاصيت پلاستیکی آن در علم زمین شناسی، نمک از شکاف ها و درزهای زیر زمین به سطح زمین نفوذ کرده و سنگ ها ی زیر زمین را با خود به سطح، می آورد و به همین دلیل گنبدهای نمکی شکل می گیرند، در گنبد نمکی مادر، که از نوع دایره‌ای یا متق

ادامه مطلب  

چرا وقتی در نوشابه نمک می ریزیم, با شدت بیشتری گاز آزاد می شود ؟  

چرا وقتی در نوشابه نمک می ریزیم, با شدت بیشتری گاز آزاد می شود ؟
ابتدای ماجرا : هرچه دمای آب کمتر و فشار بیشتر باشد , ظرفیت پذیرش گاز بیشتری را خواهد داشت و به عنوان مثال CO2 بیشتری را در خود حل می کند. هنگام تولید نوشابه با استفاده از این خاصيت , در دماهای پایین و فشار بالا , نوشیدنی با تزریق گاز CO2 به حالت اشباع می رسد. بنابراین وقتی در نوشابه باز شود و نوشابه در دما و فشار معمولی قرار گیرد , محلول خاصيت فوق اشباع دارد یعنی مقدار CO2 حل شده در آن بیش ا

ادامه مطلب  

خرمای تازه یا خشک؟؟  

 خرما میوه ای است که از سرطان جلوگیری و عضلات را قوی و محکم می‌کند چرا که حاوی ویتامین‌های A، B، C، E و مواد قندی و آهن است
چای را با خرما بخورید برخلاف تصور عموم، مصرف خرما نه تنها جوش‌های جوانی را بدتر نمی‌کند بلکه آنها را بهبود می‌بخشد و جوشانده هسته آن برای درمان سنگ کلیه مفید است. شکوفه خرما سرشار از خواص دارویی است و این شکوفه خاصيت ضدعفونی کنندگی بدن را در صورت جوشاندن دارد و برای بینایی و شنوایی و درد مفاصل نیز بسیار مفید است. خرما، م

ادامه مطلب  

تقسیم بندی رسانه ها  

رسانه ها را به شكلهای مختلفی تقسیم بندی كرده اند و به عنوان مثال:
1- رسانه های میان فردی : مثل تلفن ، موبایل
2- رسانه های گروهی : خاصيت توده ای بودن را ندارد و نامتجانس بودن مخاطب را ندارد . رسانه مدنظرمان یك گروه خاص محدود است مثل جامعه پزشكان ، جامعه مهندسان . اگر برای این گروه نشریه ای چاپ شود ، این رسانه به گروه خاصی تعلق دارد .
3- رسانه های جمعی : مثل رادیو تلویزیون
دسته دیگری ازرسانه ها :
1- رسانه های دیداری : تلویزیون ، سینما
2- رسانه های شنیداری :

ادامه مطلب  

▪آموزش تهیه نوشیدنی با طعم زنجبیل▪  

نوشیدنی که با زنجبیل تهیه شود طعم تند و تیزی دارد که حاوی خاصيت های زیادی برای سلامتی ماست با استفاده از این نوشیدنی می توانید از خاصيت های مختلف زنجبیل بهره مند شوید در ادامه مرحله به مرحله روش تهیه این نوشیدنی را به شما آموزش میدهیم.
با ما در ادامه مطلب همراه باشید...

ادامه مطلب  

انواع لاستیک خودرو  

در درجه اول برای  رانندگی در  هوای خشک و کم رطوبت طراحی شده اند، لاستیک های تابستانی  برای عملکرد  خوب  بر روی  برف و  یخ و یا دماهای سرد ساخته نشده اند. لاستیک های تابستانی  برای آب  و هوای گرم تر طراحی شده اند، که نهایت اصطکاک و خاصيت فنری را بر روی جاده فراهم می کنند.

ادامه مطلب  

استمناء  

دوباره
شب آمد
دوباری پای گیسوی خود را
به زمین کوبید
 
تار و پودم لرزید
و پرده افکارم 
به زمین افتاد
 
ذهن عریانم
کفش هایش را پوشید
و مرا
به کنج تنهایی کشاند
 
و پای عقایدم را
بر دوش انسانیتم انداخت
و یک دل سیر
خالی شداز من
 
و این 
خاصيت
خود بازی است

ادامه مطلب  

بی خاصیت  

حوصلم سر رفته ...چقدر بده تعطیلات...کاش زودتر شنبه بیاد برم فرزها و فایلامو از اتوکلاو بگیرم یه خاکی سر درسا و مراجعه کنندگان بکنم ....الان هیچ دردی نمیخورم

ادامه مطلب  

فاطمه فاطمه است  

فاطمه-فاطمه-است-اثر زنده یاد دکتر شریعتی
«فاطمه، فاطمه است» این گویاترین عبارتی ست که می توان برای توصیف یک فرا قهرمان زن به کار برد در عین حال مبهم است چرا که فاطمه بودن یک خاصيت منحصر به فرد است. اما وقتی این خاصيت شناسانده شود روح تمام زنان و مادران رنگی دیگر می گیرد. رنگ انسانیت، حق جویی، مهر و همه خوبی‌هایی که می‌توان در وجود اشرف مخلوفات الهی یافت.
در روز شهادت مولای متقیان امام دردآشنای محرومان در مورد فاطمه (س) گفتن که عشق علی بود .  ا

ادامه مطلب  
صفحات ادامه نتايج:  1 
ورود به کانال تلگرام